Založ si blog

Ha-ra-bin. Pozývať či nepozývať ho do diskusných relácií?

Stal sa strašiakom týchto prezidentských volieb. Dokonca takým veľkým, že sa kvôli nemu dejú podivuhodné veci.

Začalo to nepochopiteľnou a nevysvetliteľnou hrou na Čierneho Petra, kto z dvojice Čaputová – Mistrík sa má vzdať v prospech toho druhého. Vo svetle rastúcej popularity Čaputovej absurdnosť tejto dohody-nedohody spochybňuje čoraz viac jej priaznivcov. Lebo Harabin?

Čo je však horšie, začínajú pribúdať hlasy nabádajúce k tomu, aby médiá Harabina nepozývali do diskusných relácií. Lebo zavádza, manipuluje, kričí, skáče do reči, chŕli síru… Súhlasím. Ale to, že sa nám nejaký kandidát nepáči, ešte neznamená, že budeme ohýbať férovú súťaž. Že sa budeme vyhýbať diskusii. Podivuhodne vyberať hostí do diskusií… To sa nám môže veľmi nepríjemne vypomstiť! Ani Kotlebovcov do relácií nepozývajú, a napriek tomu ich preferencie rastú. Takto sa demokracia nebuduje, že odstavíme toho, kto sa akurát mainstreamovým kandidátom (alebo niektorým médiám) nepáči. Len to potvrdzuje pozíciu Harabina ako mučeníka a bojovníka proti systému.

Ja viem, že čeliť Harabinovej smršti sa málokomu chce, ale podľa mňa niet inej cesty ako mu v diskusii trpezlivo pripomínať jeho zodpovednosť za pôsobenie vo funkcii ministra či sudcu a upozorňovať na jeho autoritatívne a mimoriadne alternatívne predstavy o prezidentskom úrade. Áno, je to náročná úloha pre moderátorov aj ostatných kandidátov. Zatiaľ jediný, kto veľmi slušne obstál v súboji s ním, bol Eduard Chmelár v TV Pravda. Dá sa to. Tak smelo do toho!

Chcem si pozrieť ozajstné debaty prezidentských kandidátov, nie všeobjímajúce posedenie pri čaji, kde sa rozdiel medzi kandidátmi úplne stráca. A medzitým Harabinova popularita rastie.

Má byť autobusová doprava v rukách súkromníkov?

27.01.2020

Aktuálny spor banskobystrickej župy so spoločnosťou SAD Zvolen kladie na stôl legitímnu otázku, či má byť verejná autobusová doprava v rukách súkromníkov, alebo by sa mala vrátiť do rúk štátu, prípadne presunúť do vlastníctva samosprávnych krajov. Problémy v BBSK totiž nie sú jediné. Spomeňte si napríklad na nedávny hroziaci štrajk vodičov autobusov súkromnej [...]

Podiel slovenských potravín v obchodoch

13.06.2019

Slovensko sa dlhodobo borí s nízkym podielom domácich potravín na pultoch obchodov. Dobrou správou je, že pokles sa nám podarilo zastaviť a posledné dva roky už tento podiel mierne rastie. Žiaľ aj napriek tomu sme na čísle 38,6%. To je veľmi málo. Mať v obchodoch domáce potraviny, to nie je žiadna ideologická téma, ale úplne racionálna debata. V prvom rade je úplne [...]

Mier

08.05.2019

Nedávno som sa na trhovisku rozprával s dvomi pánmi. Jeden Slovák a druhý Ukrajinec. Slovák bol voči svojej domovine kritický, menoval veci, ktoré sa mu nepáčia. Sťažoval sa, frflal. Že ako sa v zahraničí žije lepšie. Oponoval som, že Slovensko je jedinečná krajina, pretože máme krásnu prírodu, pitnú vodu, úrodnú pôdu, mier. Pri slovíčku “mier” sa ozval [...]

ATACMS, vojna na Ukrajine

Kyjev už nasadil strely dlhého doletu ATACMS. Američania ich dodali tajne

24.04.2024 20:54

Zbrane prišli na Ukrajinu tento mesiac, oznámilo americké ministerstvo zahraničných vecí.

Francois Fillon

Francúzsky súd potvrdil odsúdenie expremiéra Fillona v kauze sprenevery

24.04.2024 19:16

Sprenevery sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope.

Vakcína / Očkovanie /

WHO: Očkovanie zachránilo za uplynulých 50 rokov najmenej 154 miliónov životov

24.04.2024 19:11

V priemere to za toto obdobie predstavuje šesť zachránených životov za minútu.

zuzana čaputová, spišské podhradie, tragédia, nehoda, autobus

Prezidentka Čaputová si v Starej Ľubovni uctila obete nešťastia z Podhradia

24.04.2024 18:47

V stredu navštívila i obec Zborov v okrese Bardejov.

Michal FEIK

Venujem sa témam zdravých potravín, ekologickej mestskej doprave, regionálnemu rozvoju a dianiu v spoločnosti. Rád cestujem a počúvam dobrú hudbu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 26711x
Priemerná čítanosť článkov: 3339x

Autor blogu

Kategórie